Ankara korku evleri listesinin en tepesinde en meşhur evlerinden kuşkusuz. Alanında ilklere imza atan Kanlı Kontes bir çok korku figürü ile diğer korku e veya kaçış evlerine örnek oldu.

Ankaranın ulaşımı en kolay yerinde Karanfil Caddesinde bulunan bu oyun kuşkusuz en Korkulu. Denemeniz gereken ilk oyun diyebiliriz.

http://baby-bright-natural-beauty.website/ass/kupit-perets-emanzhelinsk.html Bizi arayın Korku evlerinin avantajlı fiyatlarından faydalanın..  Rezervasyon ve Danışma

http://www.mk.ag-nn.ru/prioriti/247.html Korku Yorum Danışma Hattı 

531 250 49 49

 ANKARA KORKU EVİ

Kanlı Kontes Korku Evi oyunu Macar Asıllı bir seri katilin oyununu canlandırmaktadır. Kontes 612 kadar kurbanı vardır. Daha önce denenmemiş yöntemlerle kurbanını öldüren katil efsane olmuştur. Gerçek adı Elizabeth Bathory olan katil “Kanlı Kontes” adında bir filmde canlandırılmış ve son olarak Ankara Korku Evi senaryosuna eklenmiştir.

Oyunda Kanlı Kontes in kurbanlarını öldürürken ki sahne canlandırmaları yapılmıştır. Banyo havuları, kafesler, tabutlar…

Oyun içinde herkesin merak ettiği canlı unsurların olup olmadığıdır. Merakınızı giderelim canlı manken dediğimiz kişiler oyun içerisinde olacaktır. Bu kişiler beklemediğiniz bir duvar, kafes veya koltuk olabilir.

Kanlı Kontes Kimdir ?

Macar Krallığı’nın soylu ailelerinden birinin kızı olarak 7 Ağustos 1560 tarihinde doğmuştur. Elizabeth Bathory ‘”Kanlı Kontes” olarak bilinir. Katil Prenses adı bir süre sonra Kanlı Kontes olarak duyuracaktır.. Gerçek adı “Erzsebeth” Bathorydir.

İlk kadın seri katildir. Psikolojik sorunları olan bir kişiydi. Elizabeth Bathorynin gençlik kalma sendromu vardı.Genç kalma uğruna kendisine bir çok yöntem denemiş. Dönemin büyücüleri aklına girmiş ve kanın gençlik iksiri olarak kullanıldığını aklına sokmuştur. Bir gün evinde saçını tarayan hizmetiçisi canını yakınca, onu çok şiddetli bir biçimde tokatlamış ve eline bulaşan kanın onu gençleştirdiğine inandığı için kahyasına hizmetçi kızın kanını kuvete boşalttırmış ve kan banyosu yapmıştır. Bathory ilerleyen yıllarda birçok kızı daha öldürüp kanıyla banyo yapmıştır. Bir keresinde yaklaşık 600 bakire kızı kafası üstü asarak, kafalarını kopartıp kanlarıyla duş almıştır. Kanlı Kontes, ‘Kontes “Dracula” gibi Hollywood yapımı birçok vampir filmine de ilham kaynağı olmuştur.

Cinayetlerine 15 yaşında kocasını öldürmekle başlamıştır. Yaklaşık 600 bakire kızı öldürmesi onun sonu olmuştur. Kendisine yardım eden hizmetkarları kazıklara oturtularak korkunç şekilde cezalandırılmıştır. Kanlı Kontes ise, şanslı idi çünkü Macar İmparatorluğunun soylu ailelerinden birinin kızı olarak dünyaya gelmişti; ancak yine de cezalandırıldı. Yaklaşık 5 yıl boyunca cinayetleri işlediği şatosunun bir odasında tutsak edildi ve o odada ölü bulundu. Bunları neden yaptığı tam olarak belirlenemese de, birçok uzmana göre psişik sorunları olduğu, hatta epilepsi ya da şizofreni hastası olma ihtimali vardı.

Kanlı Kontes 14 yaşında hamile kalmıştı ancak biseksüel nitelikte davranışlar sergiliyordu. Hem erkek, hem de kadınlarla birlikte oluyordu. Bathory oldukça güzel bir bayandı. Siyasetten de anlıyordu. Bunda kocasının sürekli seferde olması önemli rol oynamıştır. Mağdur kadınlara kol kanat gerdiği söylenir, ancak bu iyiliği yaptıktan sonra o kişilerin kanlarıyla banyo yapması onu daha da acımasız biri kılardı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here